Jdi na obsah Jdi na menu
 


V. ROČNÍK

 

 

Nejprve bych zde uvedl tabulky a níže pod tabulkama již bude snad stručný koment k jednotlivým skupinám. Jelikož jsem zápasy neviděl a měl jen možnost slyšet o zápasech z doslechu, tak snad nikoho neurazím. Bohužel se nám dva týmy v předvečer turnaje odhlásili a již nebylo v našich silách sehnat náhradní. Tímto bylo pouze na turnaji 18 týmů. Tím pádem postupovali ze skupin C a D všechny týmy a hráli mezi sebou o lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

 

A DDW TEPLÁCI LOSÍCI

LAFETY

BOYS

POHLED

DOROST

DDW X 4:0 1:1 1:1 7:0
TEPLÁCI 0:4 X 2:4 0:7 1:1
LOSÍCI 1:1 4:2 X 2:2 2:0

LAFETY

BOYS

1:1 7:0 2:2 X 9:0
POHLED DOROST 0:7 1:1 0:2 0:9 X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B CVRČCI

KARLOVY

VARLE

KRÁTKÁ

VES

SKUHROV

66

MUSTANGŮ

CVRČCI X 5:1 2:0 1:0 8:0

KARLOVY

VARLE

1:5 X 2:0 1:1 1:0

KRÁTKÁ

VES

0:2 0:2 X 0:3 0:1
SKUHROV 0:1 1:1 3:0 X 5:0

66

MUSTANGŮ

0:8 0:1 1:0 0:5 X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C A.L.C. RAFANI

MASO

KOMBINÁT

KRUTOŘI
A.L.C. X 2:2 0:3 2:0
RAFANI 2:2 X 0:2 3:0

MASO

KOMBINÁT

3:0 2:0 X 1:1
KRUTOŘI 0:2 0:3 1:1 X

 

 

 

 

 

 

 

D KOMEŤÁCI CHLAPÍCI POČÁTKY KYJOV
KOMEŤÁCI X 1:1 2:1 3:1
CHLAPÍCI 1:1 X 2:1 6:0
POČÁTKY 1:2 1:2 X 4:0
KYJOV 1:3 0:6 0:4 X

 

 

 

 

 

 

          Takže nám turnaj začal za jasného a slunečného počasí, přípravy se blížiliy ke konci a již po sedmé hodině ranní nám začali na turnaj přijíždět jednotlivé týmy. Do půl hodinky, jsme měli všechny týmy připravené a převlečené a jen se čekalo na zahajovací pokyn rozhodčích. Po 8 hodině ranní vše odstartovalo.

          Skupina A svedla k sobě dva papírově nejsilnější týmy turnaje - DDW a Lafety Boys. Tentozápas byl asi očekávaným tahákem skupiny A a skončil remízou. Avšak velmi milým překvapením byl tým Losíci, kteří byli u nás na turnaji prvně a chválili je jak hráči soupeřů tak i rozhodčí.Nakonec Černý Petr zbyl na Pohled Dorost, kteří nepostoupii jen díky horšímu skóre a tak 4. a poslední postupové místo obsadili Tepláci.

          V B skupině patřili mezi nejsilnější tými Cvrčci a Skuhrov. Ostatní tými se přetahovali o to, kdo půjde z kola ven. Tato skupina nám nabídla dokonce derby dvou týmů z jedné vsi. A to Krátká Ves a 66 Mustangů. Tento zápas byl dramatický a na konci se radoval tým 66 Mustangů, když zvítězil a opět postoupil mezi nejlepších 16 týmů. Jinak skupinu ovládli suvereně pohledští Cvrčci.

          Skupina C, asi nejzajímavější pro domácího diváka. Představil se v ní domácí tým A.L.C. a nezačal nikterak špatně, remízou 2:2 s Rafany. Potom přišla studená sprcha v podobě prohry 0:3 s Masokombinátem a následovalo malé odčinění po výhře nad Krutory. Skupinu vyhrál Masokombinát a na domácí zbylo "jen" třetí místo kvůli horšímu skóre.

          Ve skupině D se našel pozdější vítěz,ačkoli to výsledky ve skupině nenaznačovali. Tady to byl boj mezi Chlapíky a Komeťáky. Chlapíci postoupili z prvního místo jen díky tomu, že rozstříleli Kyjov nekompromisně 6:0. Boj o třetí a čtvrté místo probíhal,jak výsledek napovídá, jednoznačně pro Počátky, které skončili na 3.  místě.

         Tolik asi ke skupinám,pokusil jsem se vybrat to nejzajímavější a i zmínit nejdůlžitější body těchto zápasů.Nyní bude následovat krátké shrnutí vyřazovacích bojů.

 

         Na první 4 osmifinále nastoupili tymy ze skupin C a D. Pouze dva zápasy skončili v normální hrací době a to, že Počátky přejeli Rafany jednoznačně 5:1. Další zápas byl reprízou loňského penaltového rozstřelu mezi A.L.C. a Komeťáky. Domácí dlouho vedli, měli šance na zvýšení vedení(2 tyčky, netrefili prázdnou branku). Už to vypadalo, že zápas odebrání s výsledkem 1:0, ale soupeř minutu před koncem srovnal na 1:1 a o chvíli později i rozhodl celý zápas. V dalších dvou zápasech byli k vidění první pealtové rozstřeli. Po penaltách byli nakonec šťastnější Masokombinát a Chlapíci.

        Druhé kole osmifinále bylo vesměs záležitostí favoritů. Lafety Boys smetli Mustangy jako uragán, DDW si poradilo s Karlovejme Varlema. Největší překvapení turnaje - Losíci - skončili na kopačkách Skuhrova. Avšak nejvíce překvapili Tepláci, kteří postupovali až ze 4. místa a po penaltách vyřadili loňského finalistu Cvrčky.

 

          Čtvrtfinále začali do té doby suverenní LafetyBoys - Počátky (v roce2009 také na sebe narazili - 1:0). Počátky se hned od začátku zápasu stáhli a čekali na chybu soupeře. Soupeř jim několik šancí daroval, ale Počátky jimi pohrdali. Tlak Lafety Boys se stupňoval, ale stále se jim nedařilo vsítit branku. Tak přišel rozstřel a v něm byli úspěšnější Počátky. Komeťáci a Chlapíci svoje zápasy zvládli, jen na konci zápasu mezi Chlapíky a Skuhrovem došlo k menší strkanici, ale v nic hrozného to nevyústilo. Další penaltový rozstřel byl mezi DDW (1x to vyhráli) a Masokombinátem. Hráči DDW zahodili ohromné šance, dokonce i prázdnou branku netrefili a rozhodčí jim dal tří minutovou výhodu jednoho muže v poli.Masokombinát výsledek ubránil a na penalty zvítězil.

          Semifinále začínala kvůli regulérnosti obě najednou. Počátky byli vyrovnaným soupeřem Komeťákům, ale hned v první půli měli Počátky standartku z dobré vzdálenosti a Rakušan se nemílil - 1:0. Poté Počátky čekali na brejky a bránili těsný výsledek, který se jim nakonec podařilo ubránit a byli prvním finalistou. Na svého soupeře museli čekat, protože ve druhémzápase boj o finále gradoval a po těsném výsledku se radoval Masokombinát, který si během pětileté existnce turnaje vybojoval již 2x finále.

          O třetí místo se po domluvě kopali opět pecky. Veselejším týmem byli Chlapíci a obsadili zde 3. místo. Na Komeťáky zbyla stejně jako vloni jen bramborová medaile.

          Finále bylo ze začátku velice opatrné.Čekalo se na to kdo dá první gól, aby se hra otevřela. Počátky se radovali první, po nádherném uvolnění a ještě hezčím zakončení Martina Klementa. Masokombinátu nezbývalo než hru otevřít a toho dokázali Počátky beze zbytku využít. Během poločasu bylo rozhodnuto 3:0 a čekalo se, co s tím Masokombinát provede. Bohužel pro ně, se rozjela mašina na góly a skóre narůstalo až na konečných 6:0 pro Počátky.

 

Na závěr bych chtěl jen zmínit nejlepší hráče turnaje v kategoriích střelec, gólman hráč turnaje.

Nejlepší hráč turnaje: Kůrka (Masokombinát)

Nejlepší střelec turnaje: Strnad (Skuhrov)

Nejlepší gólman turnaje: Böhm (Masokombinát)

 

 

OSMIFINÁLE
LAFETY BOYS - 66 MUSTANGŮ 7:1  
RAFANI - POČÁTKY 1:5  
KOMEŤÁCI -A.L.C. 2:1  
CVRČCI - TEPLÁCI 0:0 1:3 PEN
MASOKOMBINÁT - KYJOV 0:0 4:3 PEN
DDW - KARLOVY VARLE 3:1  
SKUHROV - LOSÍCI 3:1  
CHLAPÍCI - KRUTOŘI 0:0 3:2 PEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČTVRTFINÁLE
LAFETY BOYS - POČÁTKY 0:0 0:2 PEN
KOMEŤÁCI - TEPLÁCI 2:1  
MASOKOMBINÁT - DDW 0:0 3:2 PEN
SKUHROV - CHLAPÍCI 1:2  

 

 

 

 

 

 

SEMIFINÁLE
POČÁTKY - KOMEŤÁCI 1:0  

MASOKOMBINÁT - CHLAPÍCI

3:2  

 

 

 

 

O 3.MÍSTO (POKUTOVÉ KOPY)
KOMEŤÁCI - CHLAPÍCI 5:6 PEN

 

 

FINÁLE
POČÁTKY - MASOKOMBINÁT  6:0