Jdi na obsah Jdi na menu

III. ročník Bělá Cupu

mikipetr.rajce.idnes.cz/Ceska_Bela-mala_kopana_4.7.2009/

III. ročník začínal v 7:00 4.7.2009 a již na tuto hodinu se pomalu začínali sjíždět první týmy. Do 7:30 kdy končila prezentace, se nám přihlásilo 20 týmů. Poté přišlo na řadu rozlosování, které rozdělilo tý,y do následujících skupin:

Skupina A --- Chotěboř - HAKR tým – Počátky - NK Bahno – Hadi

Skupina B --- Kafe Montblank - Lafety boys - Di Domu Womastku – Pokrytým -                      Autoburda

Skupina C --- BKK Havl. Borová – Dokamont – Gumídci – Cvrčci - Rafani

Skupina D --- Masokombinát - Starší žáci – Trashers – Pohled -

Kolem 8:00 se začínali hrát první zápasy ve skupinách a každý tým se snažil jít co nejdříve do vedení a rychle rozhodnout zápas. Byli k vidění pěkné zápasy, jako třeba
Di Domu Omastku – Lafety Boys, zápas skončil 0:0 a dle hodnocení diváků i rozhodčích se hrál fotbal nahoru dolů a šance byli na obouch stranách. Ve skupině D se hrál další prestižní souboj Masokombinát – Broďáci, kde nakonec byl šťastnější tým Masokombinátu, který rozhodl utkání v samém závěru, kdy brankář Broďáků nechtěně tečoval míč po rozehrávaném autu. Jedni aktéři to zhodnotili jako štěstí, protože měli Broďáci více ze hry a poražení to okomentovali naopak.
            Největší příděl branek si odnesl tým Autoburda, když mu hráči
Di Domu Omastku nasázeli rovnou „desítku“, ale mohlo to být eště víc, kdyby hráči DDW proměňovali šance. Pěkný zápas také nabídla skupina A, HAKR tým – Počátky, kde HAKR tým vedl po brance Součka L. a celý zápas kontroloval hru, ale v posledních 3 minutách hráči Počátek otočili skóre o 180° , dali dvě branky a zápas vyhráli. Ze skupiny C nás nejvíce mrzí, že tým Rafanů musel odstoupit pro nedostatek hráčů, a jejich brankář Smaženka – loni nejlepší gólman turnaje – na sobě neskrýval zklamání a říkal, že na příští se o to postará, aby měl hráčů dost a mohli Rafani bojovat a nejvyšší stupně.
            Základní skupiny skončli zhruba kolem 13:00 a poté přišlo na K.O. – pavouk.

X

Jelikož se hrálo jen na 3 hřiště, tak se vyřazovací část hrála déle než jsme předpokládali. V osmifinále se nezrodilo žáné překvapení a
“papírový“ favorité postupovali dál. Nejsnadnější postup měli hráči Lafety Boys (HC Sparta Praha), jejichž soupeř odjel předčasně domů – Trashers, a tak mohli hráči Lafety Boys v klidu a nerušeně slavit postup do čtvrtfinále. Vyhráli kontumačně 2:0. O největší příděl branek se postarali hráči Broďáků, kteří nasázeli Pokr týmu rovných 9 branek.
            Ve čtvrtfinále byla znát vyrovnanost týmů a žádné gólové dostihy se nekonaly.Zápas DDW proti HAKR týmu, jak řekli hráči DDW byl pro ně důležitý, protože se nemohli dostat do tempa a po závěrečném hvizdu byli prý rádi, že zápas vyhráli.
            První semi-finále Lafety Boys – DDW se neslo v duchu jejich prvního vzájemného zápasu. První poločas skončil bezbrankovou remízou a ve druhém přidali DDW na pohybu a rychlosti a rozhodli zápas ve svůj prospěch poměrem 0:4. Druhý zápas obstarali Broďáci – Masokombinát, dalo by se už říci že stálý soupeři (loni spolu hráli ve skupině a ve
čtvrtfinále). Tentokrát měli po celý turnaj více štěstíčka hráči Masokombinátu. Dle slov Broďáků, kteří říkali že už byli unavení a na svého soupeře prostě nestačili. Zápas skončil 0:3.
            Ve finále se proti sobě postavili týmy DDW – Masokombinát. Ještě v první půli šel Masokombinát do vedení a i nadále si vytvářel další šance, které však hráči nedokázali proměnit a první polovina skončila vítězstvím Masokombinátu 0:1. Do druhé půlky šli zostra hráči DDW a soupeř jim daroval standardní situaci těsně za vápnem. Precizně provedený přímý kop skončil v síti a bylo srovnáno 1:1. Asi 3 minuty před koncem si M. Mareš vzal nba půlce balon, obešel dva hráče a nekompromisní střelou do levého horního rohu rozhodl už tak krásné finále. Hráči Masokombinátu, se ale nechtěli vzdát a bojovali až do samotného konce, ale další – vyrovnávací branku se jim vsítit nepodařilo. Zápas skončil 2:1 a tím také celý turnaj.

Nejlepší brankář turnaje:          Peterka z Lafety Boys
Nejlepší střelec turnaje:            Němec z BKK Havl. Borová s devíti góly.
Nejlepší hráč celého turnaje: Böhm z Masokombinátu (byl zvolen rozhodčími)

1. místo: Di Domu Womastku
2. místo: Masokombinát
3. místo: Broďáci
4. místo: Lafety Boys
5. – 8. místo: Počátky, HAKR tým, BKK Havlíčkova Borová, Cvrčci

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným týmům a doufám že příští rok přijedou znova, dále také všem oceněným hráčům a týmům. Dík také patří Jardovi Marešovi, že pomohl zorganizovat tento turnaj, byl také po zásluze odměněn a nakonec díky všem našim sponzorům, kterými byli: